LEASING KONSUMENCKI

Nasza oferta u procedurze „Leasing Konsumencki” to :

  • opłata wstępna już od 1% do max 40 % – minimalna wielkość zależy od roku produkcji pojazdu,
  • leasing operacyjny z okresem od 12 do 84 miesięcy,
  • maksymalny wiek pojazdów używanych to 10 lat,
  • przy kredycie do 100 tys. zł procedura uproszczona – wymagamy tylko oświadczenia o dochodach,
  • decyzja o przyznaniu leasingu do 24 godzin,

Wymagane dokumenty:

  • dwa dokumenty tożsamości – dowód osobisty lub paszport oraz drugi dokument ze zdjęciem.
  • wyciągi bankowe za ostatnie 6 m-ce lub
  • zaświadczenie o wysokości osiągniętych dochodów brutto za ostatni rok wystawione przez Urząd Skarbowy

Obowiązujące od 1 lipca przepisy ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców (Dz.U. nr 106, poz. 622) umożliwiają zawieranie umów leasingu przez konsumentów Spowodowało to ,że ta forma finansowania coraz częściej pojawia się w ofertach firm leasingowych.

Umożliwienie zawierania umów leasingu (polegająca na użyczeniu przez leasingodawcę przedmiotu leasingu ) z konsumentem spowodowało, że macie Państwo nowoczesne , alternatywne źródło finansowania nabycia środków trwałych nowych i używanych ( m.in. najpopularniejszych samochodów ) , poza kredytem, dostępnym do tej pory.

Zawarcie umowy leasingu przez osobę nie prowadzącą działalności gospodarczej (odbiorcom indywidualnym i gospodarstwom domowym) nie wywołuje żadnych skutków podatkowych.

Taki leasing dla osób prywatnych jest tak samo neutralny podatkowo jak kredyt, tzn. osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej nie będzie uprawniona do odliczenia w rocznym rozliczeniu podatkowym kosztów z tytułu spłat rat np. od leasingowanego samochodu osobowego.

Jeśli zdecydujemy się na taką formę zakupu będą obowiązywały standardowe procedury jakie mają miejsce gdy brany jest leasing na firmę tj. opłata wstępna (od 1 %) , określona ilość rat (nawet do 84 m-cy) leasingowych jak i wykup, który nie jest obowiązkowy. Wykup jest zagwarantowany w każdej umowie leasingowej.

Główną zaletą leasingu konsumenckiego jest przebieg procedury weryfikacyjnej klienta – o wiele łatwiej dostać leasing konsumencki niż kredyt, chociażby ze względu na to, że badanie zdolności kredytowej oparte jest na wewnętrznej procedurze firmy leasingowej. Są one zazwyczaj bardziej liberalne od tych stosowanych przez bank. Dodatkowo leasingodawca nie musi się stosować do ograniczeń narzuconych przez Nadzór Bankowy (tak zwane rekomendacje). Jeśli więc tylko mamy szansę to sprawdźmy leasing konsumencki. Może okazać się, że to rozwiązanie właśnie dla nas zarówno pod względem proceduralnym jak i finansowym.

Zalety Leasingu Konsumenckiego :

Uproszczona procedura. Nie trzeba przynosić zaświadczeń od pracodawcy itp. Samo załatwienie formalności jest krótsze. Wystarczą dwa dowody tożsamości oraz zaświadczenie z banku o zarobkach (wysokość dochodów szacowane na minimum 150% wartości przyszłej raty leasingowej)

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu

Zapytaj o szczegóły:
Andrzej Bernat

zadzwoń:
+ 48 604 48 31 13

lub napisz e-mail:
a.bernat@abgama.pl